مدیریت واحد در مرز که مورد تاکید مقام عالی استان نیز است تاثیر بسازی در رفع مشکلات مرزی و همچنین موجب تسریع بخشیدن روند ورود مسافران اتباع آذربایجان به کشور می شود

    

جلسه هماهنگی پایانه مرزی پلدشت به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در جمهوری خودمختار نخجوان و روسای ادارات پایانه مرزی، گمرک و نهاد های نظانی، انتظامی و امنیتی مستقر در مرز در محل پایانه مرزی برگزار شد.

اکبرزاده کهریزی فرماندار شهرستان پلدشت یکی از راهکارهای موثر برای رفع موانع طرفین را ارتباطات دوجانبه مقامات دو طرف عنوان کرد و اظهار امیدواری نمود با رایزنی سرکنسول کشورمان با طرف های آذری شاهد نشست های مشترک دو طرف در راستای رفع موانع، تسهیل در ترانزیت کالا و رونق بازارچه مرزی باشیم. 

وی در ادامه به مدیریت واحد در مرز که مورد تاکید مقام عالی استان است اشاره نمود و افزود: این موضوع تاثیر بسزایی در رفع مشکلات مرزی و همچنین تسریع در روند ورود مسافر آذری به کشور دارد.

حسینی سرکنسول کشورمان در جمهوری خود مختار نخجوان: کرونا را باعث رکود و کندی رفت و آمد در مرز نخجوان عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه در مرزهای جمهوری اسلامی ایران 2 دز واکسن و PCR مدنظر بود و این امر هزینه زیادی برای اتباع کشور مقابل داشت و عملا موجبات رکود تردد در گمرکات پلدشت و جلفا شده بود که خوشبختانه با رایزنی های انجام گرفته و دستور ریاست محترم جمهور مبنی بر ورود مسافر خارجی با 2 دز واکسن به کشور این موضوع حل شد و به پایانه های مرزی کشور ابلاغ گردید.

وی در ادامه به تعرفه های اخذ شده در گمرک نخجوان اشاره کرد و افزود: این موضوع قبلاً برای نخجوان متفاوت بود ولی اخیر تصمیمات از طرف باکو گرفته می شود و برای سراسر آذربایجان اعمال می شو‌د که در این راستا مسائل و مشکلات مرز پلدشت در سطوح مختلف به طرف نخجوان منعکس شده است.

درپایان این جلسه هر یک از اعضا به بیان دیدگاه ها و نکته نظرات دستگاه متبوعه خود پرداختند.