در راستای پایش، کنترل و رصد بازار بازرسی ها از صنوف شهرستان تشدید شده است

             

جلسه کارگروه ستاد تنظیم بازار شهرستان با دستور کار بررسی آخرین وضعیت تامین و توزیع کالا های اساسی، بررسی آخرین وضعیت تامین و توزیع آرد و نظارت بر نانوایی ها و نیز نحوه مدیریت آرد ترمیمی، تعیین تکلیف نرخ های حمل و نقل درون و برون شهری و همچنین گزارش بازرسی از واحد های صنفی و تخلفات صورت گرفته توسط دستگاه های متولی به ریاست فرماندار پلدشت و با حضور اعضای کارگروه در محل فرمانداری برگزار شد.

محمد اکبرزاده کهریزی فرماندار شهرستان پلدشت در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از همراهی مردم فهیم شهرستان در زمینه اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها گفت: با توجه به اقدامات انجام یافته و اطمینان از تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم شهرستان، انتظار می رود شهروندان عزیز به صورت احساسی و هیجانی برای خرید کالا اقدام ننمایند.

وی در ادامه یکی از اصول مهم در اقتصاد را تعادل میان عرضه و تقاضا عنوان کرد و افزود: طی چند روز اخیر تقاضا نسبت به برخی کالا در سطح شهرستان بیشتر از معمول شده بود و احتمال می رفت برخی افراد سود جو از این شرایط بازار سوء استفاده نمایند؛ لذا با هماهنگی انجام شده و در راستای پایش، کنترل و رصد بازار بازرسی ها از صنوف شهرستان تشدید شده است.

اکبرزاده کهریزی اضافه کرد: با هرگونه تخلف صنفی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت و شهروندان گرامی می توانند در صورت مشاهده هر گونه گرانفروشی، کم فروشی و احتکار کالا مراتب را از طریق شماره 124 به دستگاه های مربوطه اطلاع دهند.

فرماندار پلدشت در پایان با بیان اینکه هرگونه تغییر در نرخ های حمل و نقل درون و برون شهری باید بر اساس قانون و بخشنامه های بالادستی باشد، اظهار داشت: بخشنامه های ابلاغی به دستگاه های اجرایی شهرستان لازم الاجراست و بایستی نرخ های حمل و نقل بر اساس بخشنامه ها افزایش پیدا کند.

گفتنی است ابتدای این جلسه اعضای کارگروه گزارشی از حوزه فعالیت دستگاه متبوع خود ارائه نمودند.