43 درصد از اعتبارات مصوب سفر ریاست جمهوری برای سال جاری جذب شده است

                       

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی گفت: از 4300 میلیارد تومان اعتبارات مصوب سفر ریاست جمهوری برای سال جاری، 1540 میلیارد تومان و در حدود 43 درصد تخصیص یافته و جذب شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری پلدشت، حسین سپهری امروز در جلسه شورای اداری استان افزود: در هفت ماهه سال 1401، 455 میلیارد تومان برای حقوق و مزایای کارمندان و 180 میلیارد تومان نیز برای سایر هزینه های جاری دستگاههای اجرایی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در هفت ماهه سال جاری از کل اعتبارات عمرانی مصوب استان، مبلغ 390 میلیارد تومان تخصیص یافته و از این میزان تخصیص به مبلغ 150 میلیارد تومان برای مصوبات سفر استاندار آذربایجان غربی به شهرستانها اقدام شده است.

وی همچنین با اشاره به اعتبارات اختصاصی به زمین لرزه اخیر شهرستان خوی، خاطرنشان کرد: در پی مصوبه هیات دولت برای جبران خسارت های زلزله شهرستان خوی، 180 میلیارد تومان به صورت کمک بلاعوض و 440 میلیارد تومان نیز در قالب تسهیلات کم بهره بانکی تخصیص یافته است.

سپهری ادامه داد: مبلغ 85 میلیارد تومان نیز به صورت عمرانی برای بازسازی مناطق خسارت دیده اقدام شده و از میزان اعتبار ابلاغی به میزان 50 درصد در مرحله اول تخصیص یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه دستگاههای اجرایی در هزینه ها صرفه جویی کنند، افزود: دستگاههای اجرایی استان به صورت جدی پیگیر جذب اعتبارات مصوب با استفاده از ظرفیت های قانونی باشند.

سپهری همچنین بر افزایش بهره وری و توانمندسازی نیروهای موجود در دستگاههای اجرایی تاکید کرده و ادامه داد: در چهار سال اخیر، 3760 نفر از کارکنان ایثارگر در سطح استان تبدیل وضعیت شده اند که 1560 نفر از این تعداد مربوط به سال 1401 می باشد.