جلسه ی شورای اداری برگزار شد

 

          آپلود عکسآپلود عکس

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداریجلسه شورای اداری شهرستان به ریاست سرپرست فرمانداری پلدشت و با حضور امام جمعه، روحانیت معزز، نماینده مردم شهرستان های ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل شرکت گاز، راهداری و حمل و نقل جاده ای، معاونین ادارات کل آب و فاضلاب، جهادکشاورزی، آب منطقه ای استان آذربایجان غربی و اعضای شورای ادارای شهرستان در محل سالن مجتمع فرهنگی هنری بصیرت برگزار شد.

 

                                               آپلود عکس

 

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای آذربایجان غربی گفت:

آغاز قطعه دوم پروژه بهسازی، تعریض و روکش آسفالت محور پلدشت - مرگنلر

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: با تعیین پیمانکار قطعه دوم پروژه بهسازی، تعریض و روکش آسفالت محور پلدشت - مرگنلر آغاز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پلدشت، ارسلان شکری مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای آذربایجان غربی ضمن حضور در جلسه شورای اداری شهرستان پلدشت در راستای بررسی مسائل و مشکلات این شهرستان و نیز بازدید از محورهای روستایی این شهرستان و محور پلدشت - مرگنلر با همراهی نماینده مردم شهرستان های ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی، سرپرست فرمانداری پلدشت و امام جمعه از قرارداد ۲۶۰ میلیاردی پروژه قطعه دوم پروژه بهسازی، تعریض و روکش آسفالت محور پلدشت - مرگنلر به طول ۸ کیلومتر خبر داد و افزود: بعد از اجرای قطعه اول به طول ۱۲.۵ کیلومتر، قطعه دوم نیز در اسرع وقت با مشخص شدن پیمانکار پروژه و با فراهم شدن شرایط آب و هوایی آغاز خواهد شد.

شکری گفت : ۵۵۰ کیلومتر قرارداد بهسازی و روکش آسفالت محور های روستایی در استان وجود دارد که ۳۲۰ کیلومتر از این مقدار آماده آسفالت است و تا کنون ۱۱۵ کیلومتر نیز از آن آسفالت شده و برای مابقی تا پایان سال مالی و تخصیص قیر و اعتبارات مورد نیاز برای آسفالت برنامه ریزی شده است.

وی گفت: راه روستایی ملاکندی شهرستان پلدشت به طول نزدیک به ۳ کیلومتر در آستانه آسفالت قرار دارد و با اتمام آن شاخص برخورداری خانوارهای روستایی شهرستان پلدشت از راه مناسب آسفالت ارتقا خواهد یافت.

 

آپلود عکس

روستای شهرستان پلدشت در آینده نزدیک گازدار می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی گفت: ۱۳ روستای شهرستان پلدشت در آینده نزدیک به شبکه سراسری گاز متصل می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری پلدشت، علیرضا شیخی در جلسه شورای اداری شهرستان پلدشت ضمن تبریک هفته بسیج، اظهار کرد: شرکت گاز بسیجی‌وار و جهادی حرکت پروژه‌های گازرسانی خود را پیش می‌برد چنان که اکنون ۹۹/۶ درصد جمعیت شهری و ۷۸ درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز بهره‌مند شده‌اند.

وی با اشاره به بهرمندی ۴۴ روستا از ۷۲ روستای پلدشت از نعمت گاز شهری، افزود: ۱۳ روستای این شهرستان در حال گازرسانی و مراحل پایانی لوله‌گذاری را طی می‌کند.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی با اعلام اینکه از این ۱۳ روستا، سه روستای محور شوربلاغ شامل شوربلاغ علیا، سفلی و کولوس از ۶۵ درصد پیشرفت برخوردار است، خاطرنشان کرد: با اتمام این پروژه در مجموع ۲۶۰ خانوار با صرف ۳۷ میلیارد ریال هزینه شده است.

شیخی ۱۰ روستای دیگر را شامل محور قارقلوق دانست و گفت: این روستاها شامل جمال کندی، نظرخان، قارقلوق سفلی و علیا، قیرکندی، میرزاکندی، قیقاج، شهرک میلاد، شیبلوی عجم و کرد با مجموع ۱۰۶۶ خانوار است.

وی با بیان اینکه این پروژه در قالب دو پیمان شبکه اصلی و خط توزیع به همراه ۱۴ مورد از صنایع در حال انجام است، افزود: برای پروژه مذکور ۳۰ میلیارد ریال اعتبار، با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی افزود: شبکه داخلی این ۱۰ روستا با اعتبار ۳۶ میلیارد ریال با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد در حال انجام است.

شیخی در ادامه با اعلام اینکه ۹ روستای محور بورالان در سه فاز مراحل مطالعاتی انجام شده است، اظهار کرد: این روستاها در آینده نزدیک پیمان سپاری خواهد شد.

به گفته وی: از کل روستاهای پلدشت فقط در ۶ روستا بدلیل پایین بودن تعداد خانوار گازرسانی انجام نشده است، که در همین راستا قول مساعد دادند عملیات لوله گذاری و همزمان علمک گذاری در این روستاها نیز طی آینده نزدیک انجام خواهد شد.

                                               آپلود عکس

 

سرپرست فرمانداری پلدست از اهتمام بی شائبه مهمانان دعوت شده به جلسه شورای اداری شهرستان تشکر و قدردانی نمود.

صادق حبیب زاده سرپرست فرمانداری پلدشت از اهتمام بی شائبه علیپور (رحمتی) نماینده مردم شریف شهرستان های ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی، شکری مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، شیخی مدیر کل شرکت گاز، و معاونین ادارات کل آب و فاضلاب، جهاد کشاورزی و آب منطقه ای استان آذربایجان غربی در راستای شرکت در جلسه شورای اداری شهرستان تشکر و قدردانی نمود.