اقدامات پیشگیرانه در برابر ویروس کرونا تدوام داشته باشد

         

جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا به ریاست سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی در ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، رضا ابراهیمی در این جلسه به رعایت بیش از پیش دستورالعمل های بهداشتی جهت پیشگیری از جهش مجدد کرونا تاکید کرده و گفت: باید اقدامات پیشگیرانه در برابر ویروس کرونا همچنان تدوام داشته باشد تا شاهد اوج مجدد این بیماری نباشیم.

وی با اشاره به فرارسیدن فصل امتحانات و برگزاری حضوری امتحانات دانش آموزان و دانشجویان، از متولیان امر خواست تا موارد پیشگیرانه را با جدیت پیگیری و اجرا کنند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی همچنین به تکمیل چرخه واکسیناسیون و تزریق دوز سوم و چهارم واکسن کرونا تاکید کرد.

ابراهیمی به اعزام حجاج به سفر معنوی حج نیز اشاره کرده و افزود: ضروری است خدمات و تمهیدات لازم در جهت پیشگیری از بیماری کرونا برای اعزام حجاج به سفر معنوی حج صورت بگیرد تا مشکلی برای حجاج به وجود نیاید.

وی گفت: با توجه به فرارسیدن سالروز رحلت امام خمینی(ره) و در راستای برگزاری مراسم باشکوه این روز، مسئولان امر اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی به مصوبه ورود و خروج در مرزها نیز اشاره و تصریح کرد: با توجه به آخرین مصوبه برای تردد در مرزها تزریق دو واحد واکسن و ارائه کارت واکسن طی دو هفته یا ارائه گواهی تست پی سی آر منفی کفایت می‌کند.