ظرفیت پذیرش 100 هزار زائر اربعین در تمرچین فراهم شود / خدمت رسانی به زوار اربعین حسینی توسعه می یابد

             

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر آمادگی همه بخش‌ها جهت توسعه خدمت رسانی به زوار اربعین حسینی، گفت: مرز تمرچین باید آمادگی و ظرفیت پذیرش 100 هزار زائر را در برگشت از زیارت اربعین داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان شنبه شب در جلسه قرارگاه اربعین حسینی در مرز تمرچین پیرانشهر افزود: به احتمال زیاد چندین برابر زواری که مرز تمرچین را برای تشرف به کربلا انتخاب کرده بودند، در بازگشت از این مرز تردد خواهند کرد که آمادگی برای پذیرش آنها بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه جهت افزایش ظرفیت پذیرایی و حمل و نقل، چند ایستگاه در نظر گرفته می شود، خاطرنشان کرد: زمینه اعزام اتوبوس‌ها از مرز تمرچین به استان هایی نظیر زنجان و آذربایجان شرقی با تلاش ویژه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فراهم می شود.

معتمدیان با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در روزهای گذشته برای توسعه خدمت رسانی به زوار اربعین حسینی، اضافه کرد: امسال اولین تجربه را در این خصوص داشتیم و به بهترین نحو، امنیت زائران به عنوان اولویت اول تامین شد.

وی در ادامه با بیان اینکه هیچ مشکل و حاشیه ای طی روزهای گذشته در مسیر داخلی تا مرز تمرچین و پس از عبور از آن در خاک عراق وجود نداشته، افزود: در مسیرهای منتهی به عتبات عالیات، استقبال بسیار خوبی را از سوی مردم عراق شاهد بودیم و اقدامات بی نظیری از سوی مردم در آن مناطق انجام شد.

استاندار آذربایجان غربی همچنین تاکید کرد: در صدد هستیم ظرفیت خروج از مرز تمرچین را به 50 هزار نفر افزایش دهیم که در آن صورت، پذیرای زوار بیشتری به سمت کربلای معلی خواهیم بود.