آموزش و پرورش مثل دو بال مکمل هم هستن چنانچه در یکی از این دو بال سستی اتفاق بیفتد شاهد صدمات جبران ناپذیری در آینده در سطح جامعه خواهیم شد

🔸همایش تجلیل و پاسداشت از مقام معلم در شهرستان با حضور اکبرزاده کهریزی فرماندار پلدشت، طالبی امام جمعه شهرستان، اعضای شورای اداری و همچنین جمعی از معلمان و دانش آموزان شهرستان در محل سالن بصیرت پلدشت برگزار شد.

🔸اکبرزاده کهریزی فرماندار پلدشت در این همایش با اشاره به اینکه معلمی شغل انبیا و نجات دهنده عالم است، گفت: آموزش و پرورش مثل دو بال مکمل هم هستن چنانچه در یکی از این دو بال سستی اتفاق بیفتد شاهد صدمات جبران ناپذیری در آینده در سطح جامعه خواهیم شد.

🔸وی در ادامه افزود: یک روز یا یک هفته مختص به معلم نیست بلکه تمام ایام سال مربوط به معلم است چون معلم الگو بوده و رفتار، تفکر و اندیشه اش در تمام مسائل جامعه تاثیر دارد.

🔸فرماندار در پایان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری *مدظله العالی* در خصوص تهاجم فرهنگی عنوان داشت: معلمان فرماندهان این جنگ (تهاجم فرهنگی) و قلم تفکر آنها اسلحه ی مبارزه در این جنگ می باشد؛ لذا همه ما در این راستا مسئول هستیم ولی مسئولیت معلمان دلسوز ایران اسلامی در قبال جنگ و تهاجم سنگینتر می باشد.

🔸در ادامه این همایش حجت السلام والمسلمین طالبی امام جمعه شهرستان ضمن تبریک هفته معلم، گفت: معلم شعله ی علم و فرهنگ یک جامعه و شمعی فروزان برای شیفتگان علم است.

🔸وی همچنین در ادمه با اشاره به آیات و روایات در خصوص تعلیم و تربیت، به فرمایشی از امام صادق( ع) پرداخت و اظهار داشت: هر که برای خدا علم را بیاموزد و بدان عمل کند و به دیگران بیاموزد در مقام های بلند آسمانها او را بزرگ خوانند.

🔸در ابتدای این همایش قربانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان پلدشت گزارشی از فعالیت مدیریت خود ارائه نمود.

🔸شایان ذکر است در پایان این همایش از تعدادی از معلمان نمونه شهرستان به رسم یاد بود با اهدای لوح تجلیل به عمل آمد.