الحاق پسوند محرومیت، ظلم به شهرستان پلدشت است / نگاهی بین المللی به شهرستان مرزی پلدشت داریم

               

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های بسیاری در پلدشت وجود دارد که باید بارور شود، گفت: الحاق پسوند محرومیت، ظلم به شهرستان پلدشت است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پلدشت، محمدصادق معتمدیان عصر امروز در جمع اقشار مختلف مردم پلدشت با اشاره به پتانسیل های این شهرستان برای پیشرفت، افزود: ما نگاهی بین المللی به شهرستان مرزی پلدشت داریم و خوشبختانه این منطقه امسال رشد قابل توجهی در ترانزیت مرزی داشته و بیش از 21 هزار کامیون از این مرز عبور کرده اند.

وی همچنین با اشاره به اینکه امروز یکی از مهمترین چالش‌های جهانی، کمبود آب است، اضافه کرد: یکی از نعمت های الهی به این منطقه، ظرفیت آبی خوب است که از این پتانسیل باید به درستی استفاده شود.

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر برنامه ریزی جهت انجام تمامی رویه های گمرکی در پلدشت، اظهار کرد: ما تلاش می‌کنیم میزان تجارت در این مرز افزایش یابد و با 24 ساعته کردن این مرز، خدمات به صورت شبانه روزی ارائه شود.

معتمدیان همچنین یکی از ظرفیت‌های پلدشت را حوزه شیلات عنوان‌ کرده و افزود: این شهرستان از قطب‌های اصلی استان در بخش شیلات است که در این زمینه سرمایه گذاری خواهد شد.

وی در ادامه یکی دیگر از مزیت های پلدشت را قرار گرفتن در منطقه آزاد ماکو اعلام کرده و یادآور شد: با همکاری این منطقه، می توان زمینه توسعه پلدشت با ظرفیت های بومی را فراهم کرد.

استاندار آذربایجان‌غربی به سفر قریب الوقوع خود به روسیه برای توسعه مراودات نیز اشاره کرده و افزود: در راستای توسعه مراودات با کشور روسیه، پلدشت از کریدورهای اصلی تجارت به شمار می‌رود.

معتمدیان همچنین گفت: معرفی ظرفیت های گردشگری پلدشت به مردم استان و کشور، توجه به کشت های‌ جایگزین نظیر پسته در کنار تلاش برای افزایش درآمد مردم و رفع معضل کمبود آب شرب از دیگر برنامه های مدیریت ارشد استان برای این شهرستان است.