طی یکسال گذشته اقدامات موثری برای توسعه و آبادانی روستاها توسط دولت سیزدهم انجام گرفته است و این روند ادامه خواهد داشت

آیین گرامیداشت روز روستا و جلسه هماهنگی هفته وحدت به ریاست فرماندار پلدشت و با حضور امام جمعه، جمعی از مسئولین شهرستان، ریش سفیدان، معتمدان روستاها و دهیاران در محل سالن اجتماعات فرماندار برگزار شد.

محمد اکبرزاده کهریزی فرماندار پلدشت ابتدای این جلسه ضمن تبریک روز روستا و هفته نیروی انتظامی و همچنین فرارسیدن هفته وحدت را به حاضرین تبریک گفت و افزود: در روستا ها حس هم دلی، مهر و محبت و مهربانی به مراتب بشتر است.

وی ادامه داد طی یکسال گذشته اقدامات موثری برای توسعه و آبادانی روستاها توسط دولت سیزدهم انجام گرفته است و در این راستا‌ فرمانداری شهرستان با تمام ظرفیت ها موجود برای رفع مشکلات و برچیده شدن محرومیت از چهره روستا ها قدم برداشته است و این روند ادامه خواهد یافت.

اکبرزاده کهریزی اظهار داشت: علی رغم کمبود شدید بارش ها طی سال جاری و به تبع آن کمبود منابع آبی در کشور، با پیگیری های فرمانداری و تلاش دستگاه های ذی ربط و همچنین همکاری و همدلی روستائیان عزیز توانستیم با کمترین قطعی در آب شرب و تامین آب پایدار برای بخش کشاورزی شهرستان از این وضعیت خارج شویم، البته اقدامات موثری در خصوص تامین آب پایدار برای شهرستان انجام گرفته است و مردم فهیم شهرستان نیز در این مورد با مدیریت مصرف در آب شرب و همچنین رعایت الگوی کشت دستگاه های اجرایی شهرستان را یاری نمایند.

وی تصریح کرد: دستگاه های متولی در روستا ها از ظرفیت روحانیون، دهیاران و شورا های اسلامی برای فرهنگ سازی و رعایت الگوی مصرف استفاده نمایند.

فرماندارپلدشت سپس به سفر آتی مقام عالی استان به شهرستان پلدشت اشاره کرد و گفت: تمام مشکلات شهرستان احصا شده است و در قالب طرح های پیشنهادی به سمع و نظر ایشان خواهد رسید که امیدواریم این سفر مایه خیر و برکت برای شهرستان پلدشت باشد.

اکبرزاده کهریزی همچنین به اغتشاشات چند روز اخیر توسط تعدادی قلیل و فریب خوره اشاره کرد و عنوان داشت: امنیت اولویت اول هر نظام و کشور می باشد که بر این اساس نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی جمهوری اسلامی ماموریت های خود را انجام می دهند و امروز ما این امنیت پایدار را مدیون جانفشانی، از خود گذشتگی و تلاش های شبانه روزی این عزیزان هستیم.

وی تصریح نمود: آمریکا، اروپا، رژیم صهیونستی و ایادی منطقه ای آنها با صرف هزینه های هنگفت و تبلیغات گسترده علیه نظام اسلامی به فکر نا امن کردن کشور بودند که مردم با بصیرت ایران اسلامی با اتحاد وحدت خود خواب آنها را بر هم‌ زدند.

اکبرزاده کهریزی در پایان رمز موفقیت، پیشرفت و توسعه کشور را اطاعت از ولایت فقیه دانست و گفت: بیانات اخیر رهبر انقلاب برای همه فصل الخطاب بود.

حجت السلام وحید طالبی امام جمعه شهرستان نیز در این جلسه با تاکید بر مسائل فرهنگی روستا ها گفت: به برکت نظام اسلامی روستاهای کشور آباد شده است.

وی ادامه داد روستائیان و عشایر از اول انقلاب با تلاش و فداکاری در سنگر های مختلف یار و یاور انقلاب اسلامی بودند و هستند.

طالبی تصریح کرد: تلاش نشود روستاها به شهر تبدیل بشود بلکه با استفاده از ظرفیت های موجود و حفظ معماری و حالت طبیعی روستا هابرای جذب گردشگر تلاش شود.

در پایان این آیین از تعدادی از حاضرین تجلیل به عمل آمد.