جهان آرا سمبل مقاومت، ایثار و آزادی خرمشهر است

ویژه برنامه گرامیداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر در شهرستان پلدشت تشکیل شد

با حضور فرماندار شهرستان، امام جمعه، اعضای شورای اداری و اقشار مختلف مردم و رزمندگان ویژه برنامه ی گرامیداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر در محل سالن بصیرت پلدشت برگزار شد.

محمد اکبرزاده کهریزی فرماندار پلدشت در ویژه برنامه گرامیداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر، گفت: عراق بعثی با حمایت غرب و بعضی از کشورهای عربی و منطقه ای جنگ را در سال 1359 با انقلاب نو پای ایران اسلامی به گمان تصرف چند روزه تهران و به تبع آن ایران اسلامی آغاز کرد.

وی با بیان اینکه جهان آرا سمبل مقاومت، ایثار و آزادی خرمشهر است، افزود: رزمنگان اسلام سال 1361 در عملیات بیت المقدس با ایثار و جانفشانی و ایجاد تلفات سنگین به دشمن بعثی موفق شدند پس از 19 ماه خرمشهر عزیز را به آغوش میهن اسلامی خود بر گردانند.

فرماندار پلدشت در پایان خاطر نشان ساخت طی 8 سال جنگ تحمیلی به جوانان و فرماندهان جوان اعتماد شد و این امر موجب گردید در جنگ با استکبار جهانی پیروز و سربلند باشیم، امروز نیز می شود با اعتماد به جوانان انقلابی و حزب الهی در راستای پیشبرد اهداف کلان نظام مقدس ایران اسلامی و همچنین خنثی کردن تحریم ها قدم برداشت.

حجت الاسلام والمسلمین وحید طالبی امام جمعه شهرستان با اشاره به ایستادگی ملت ایران گفت: ایستادگی و مقاومت رسالت انبیاء بوده و ایثار و مقاومت نشانه انسان مومن است.

سرهنگ پاسدار یوسفی با اشاره به اهمیت سوم خرداد ماه گفت: سوم خرداد و عملیات بیت المقدس برگ زرینی در تاریخ انقلاب است.

گفتنی است در پایان این مراسم از تعدادی از رزمندگانی که در عملیات فتح خرمشهر حضور داشتند تجلیل به عمل آمد.