تخصیص 627 میلیارد تومان برای اجرای 14 مصوبه سفرهای شهرستانی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی گفت: مبلغ 627 میلیارد تومان از منابع استانی برای اجرای 14 مصوبه سفر استاندار آذربایجان غربی به شهرستانهای استان تخصیص یافت.

حسین سپهری تصریح کرد: سفرهای شهرستانی استاندار آذربایجان غربی نمونه ای بارز از مدیریت جهادی در دولت مردمی و انقلابی و در راستای عدالت محوری و رفع نابرابری‌های منطقه ای در دولت سیزدهم است.

وی با اشاره به اینکه این سفرها امید و نشاط و اعتمادسازی را بین مردم مناطق مختلف استان ایجاد کرده، افزود: دیدارهای چهره به چهره با مردم و بررسی مسائل و مشکلات شهرستان ها توسط بالاترین مقام استان و مدیران استانی و همچنین بازدید از طرح ها و پروژه های در دست اجرا و رفع موانع و مشکلات در روند سرمایه گذاری‌ها، از نکات مهم این سفرها می باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: تاکنون به 18 شهرستان آذربایجان غربی که 7 سفر در شش ماهه دوم سال 1400 و 11 سفر نیز در سال 1401 انجام شده است.

سپهری همچنین اضافه کرد: برای انجام تعهدات سهم استان در سال گذشته مبلغ 245 میلیارد تومان به دستگاه‌های اجرایی مربوطه پرداخت شده که بیشترین اعتبار مربوط به پروژه های راهداری، ورزشی، آب و فاصلاب و بهداشتی و درمانی بوده است.

وی در ادامه یادآور شد: برای انجام تعهدات سهم استان در سال 1401 نیز مبلغ 382 میلیارد تومان در راستای اجرای مصوبات به دستگاه‌های اجرایی مربوطه تخصیص داده شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی در پایان گفت: تدابیر جهادی و مدیریتی استاندار آذربایجان غربی در سفرهای شهرستانی، به نگاهی منطقی و عادلانه جهت حل مسائل و مشکلات توسعه ای و معیشتی مناطق مختلف استان منجر شده و نقشه راهی برای همه دستگاه‌های اجرایی جهت حل عقب ماندگی ها و نابرابری‌ها در شهرستانها خواهد بود و غبار محرومیت را از چهره شهرستانها زدوده و ارتقای شاخص های توسعه را به ارمغان خواهد آورد.