افتتاح فاز اوّل پروژه دامپروری 10 هزار راسی " ارس دام آرشام " در شهرستان پلدشت

با دستور آیت اله رئیسی، بصورت ویدئو کنفرانس، فاز اول دامپروری 10هزار راسی منطقه آزاد ماکو در شهرستان پلدشت افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری پلدشت به نقل از پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو، محمدرضا عبدالرحیمی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در آیین افتتاح این طرح گفت: این طرح به همّت شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و برای تامین امنیت غذایی، کاهش قیمت تمام شده محصولات لبنی، ایجاد اشتغال مولد و پایدار در شهرستان پلدشت راه اندازی شده است.

وی افزود: برای اجرای این طرح شرکت های سازمان تامین اجتماعی (شستا) مبلغی بالغ بر 2 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه این طرح در فاز اول برای 100 نفر بصورت مستقیم و برای 200 نفر نیز بصورت غیر مستقیم اشتغال زایی دارد، ادامه داد: این طرح به عنوان نخستین مجموعه دام‌های شیری منطقه با روش های نوین دامپروری در 3 فاز اجراء و به پایان خواهد رسید.

محمد تقی معینی صدر، مدیر عامل کشت و صنعت و دامپروری ارس دام آرشام (شستا) در حاشیه افتتاح این آیین نیز گفت: این پروژه در مساحت 116 هکتار تاسیسات و بیش از هزار هکتار برای کشت علوفه ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه این پروژه با هدف گذاری 200تُن تولید شیر در روز راه اندازی شده، افزود: در حال حاضر روزانه 30تن شیر تولید و به واحدهای تولیدی ارسال می شود.

مدیر عامل کشت و صنعت و دامپروری ارس دام آرشام ادامه داد: در فاز اول این پروژه برای 300 نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال زائی شده است. شایان ذکر است، 82 پروژه صنعتی، عمرانی و کشاورزی در 5 منطقه آزاد و 7 منطقه ویژه اقتصادی امروز پنج‌شنبه در فاز نخست افتتاح پروژه های مناطق آزاد در دولت سیزدهم به افتتاح رسید. در مجموع 39 طرح صنعتی، 39 طرح عمرانی و 4 طرح کشاورزی در اولین فاز از افتتاح طرح های صنعتی، عمرانی و کشاورزی در مناطق آزاد در دولت سیزدهم افتتاح می شود و بالغ بر 8 هزار فرصت شغلی به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این مناطق ایجاد می کند و نقشی بسزا در رفع بیکاری در مناطق محروم ایفا می کند.