از ابتدای سال 357 مورد واقعه ولادت در شهرستان ثبت شده است

 

                   آپلود عکس و فایل رایگان و دائمی    آپلود عکس و فایل رایگان و دائمی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پلدشت:

رئیس ثبت احوال پلدشت در ابتدای جلسه گزارشی از عملکرد 5ماهه اول سال جاری ارائه کرد و وضعیت ثبت وقایع حیاتی را در شهرستان مطلوب عنوان نمود و گفت: همه وقایع ولادت و وفات در 5ماهه اول سال در مهلت های قانونی ثبت گردیده و هیچگونه تأخیر در ثبت یا دیر ثبتی اتفاق نیفتاده است.

آذری پوشش صد درصدی ثبت وقایع حیاتی را مرهون زحمات و همکاری مستمر شبکه اعلام دانستند و از همکاری صمیمانه همه اعضا قدردانی کردند.

وی با اشاره به کاهش ولادت در شهرستان گفت: از ابتدای سال 357 مورد واقعه ولادت ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 3 درصد کاهش داشته است.

رییس ثبت احوال شهرستان در رابطه با ثبت واقعه فوت افزود: متأسفانه به لحاظ عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعدادی از همشهریان با ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند که این امر باعث افزایش 20 درصدی فوت نسبت به مدت مشابه سال قبل شده است.

وی در ادامه آمار ثبت واقعه ازدواج در سال جاری را نسبت به سال گذشته افزایشی دانست و عنوان کرد: در 5 ماهه اول سال قبل حدود 57 مورد واقعه ازدواج ثبت شده بود که این امر در سال جاری 72 مورد بوده است که در مقایسه با سال قبل 21 درصد افزایش داشته است.

آذری در ادامه اظهار داشت: از ابتدای شروع طرح ثبت نام و صدور کارت هوشمند ملی در شهرستان از تعداد 28763 مورد ثبت نام شده تعداد 22217 فقره کارت صادر و تحویل متقاضیان شده است و حدود 6000 مورد در دست صدور بوده که به محض چاپ و صدور کارت از طریق پیامک به متقاضیان اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در پایان افزود: از اول سال تاکنون تعداد 523 فقره کارت هوشمند ملی فعال سازی و تحویل شده است و تعداد 1105جلد شناسنامه در سال جاری صادر شده که تعداد 367مورد زیر15سال و تعداد76 مورد المثنی و 662 جلد تعویض شناسنامه بالای15سال را شامل می شود.